Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | Charger, Earphones, SIM Ejector Tool |
Oppo reno 7 5g (8/256)GBPre-owned
black| Global| 256GB
৳20999 Tk
The OPPO Reno 7 5G features a 6.43" AMOLED display with 90Hz refresh rate, powered by a MediaTek Dimensity 900 chipset. It offers 8GB RAM and 256GB storage, a versatile triple-camera setup, and a 4500 mAh battery with 65W fast charging. Stylish and lightweight, it supports 5G connectivity and modern features like NFC and WiFi 6
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
256GB
8GB
Region:Global
specifications
| Display Size | 6.43 inches |
| Display Type | AMOLED, HDR10+, 90Hz |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Dimensions | 160.6 x 73.2 x 7.8 mm |
| Weight | 173 g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 11, ColorOS 12 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 900 (6 nm) |
| Network | 5G, LTE, HSPA, GSM |
| Memory | 8GB RAM, 256GB storage |
| Main Camera |
64 MP (wide) + 8 MP (ultrawide) + 2 MP (macro)
|
| Selfie Camera |
32 MP
|
| Sensors | Fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | 4500 mAh, 65W fast charging (100% in 31 min) |
| Other Features / Info | NFC, WiFi 6, Bluetooth 5.2, USB-C |



